Akadémia praktického rodičovstva

Aktivita momentálne neprebieha

Rodinné centrum Hviezdička Vás pozýva na cestu rozvíjania rodičovskej intuície, praktických zručností v komunikácii s dieťaťom a príležitosti porozumieť výchove v hlbších súvislostiach, a „AKO ROZUMIEŤ SVOJIM DEŤOM A SEBE SAMÉMU", vrámci APR – AKADÉMIE PRAKTICKÉHO RODIČOVSTVA

APR je vyvrcholením štvorročnej kampane Únie materských centier „Ako chceme vychovávať naše deti“. RC Hviezdička patrí medzi materské centrá, v ktorých prebieha kurz APR akreditovaný ministerstvom školstva.

Prostredníctvom diskusie a zážitkových aktivít budete mať možnosť nájsť odpovede na otázky:

  • Poslušnosť alebo slobodná vôľa
  • Spory medzi súrodencami
  • Negatívne emócie vo výchove
  • Tresty ako výchovné prostriedky
  • Logické dôsledky a hranice vo výchove
  • Boj o moc alebo pozornosť za každú cenu
  • Odmeňovanie a povzbudzovanie detí

Rozsah kurzu: 30 vyučovacích hodín

Kurz prebieha podľa dohody skupiny účastníčok kurzu - zvyčajte každý druhý utorok od 9:00 do 11:30 v RC Hviezdička

Opatrovanie je počas diskusie zabezpečené na požiadanie vopred

Viac info

Kvôli bližším informáciám píšte na túto e-mailovú adresu: slezakova.gabriela@gmail.com alebo volajte číslo 0905 145 502 (Gabika Slezáková – organizátorka kurzu)

Viac na www.materskecentra.sk/akademiarodicovstva

Teší sa na vás inštruktorka kurzu

Majka Šabová, tel.: 0915 793 082


Ako rozumejú svojim deťom účastníčky ukončených kurzov v RC Hviezdička?

Často krát ako rodičia robíme chyby, často krát nevieme, či to, čo robíme, robíme dobre. Je príjemné vedieť, že kurz "Ako rozumieť svojim deťom a sebe samému" pomáha rodičom v ich každodennej neľahkej úlohe a podáva tak pomocnú ruku pri výchove detí. Na vlastnej koži to zažili aj rodičia v MC Hviezdička v Banskej Bystrici:

"Už prvá hodina kurzu "Ako rozumieť svojim deťom a sebe samému" mi naznačila, že to nebude také jednoduché a bude sa treba aj zamyslieť, porozmýšľať, čo ako matka naozaj chcem, aké ciele budú v našej výchove prioritou, ako sa k nim dopracujeme, alebo ktorý plán B v prípade núdze zvolíme. Zistila som, že vôbec nie je jednoduché správne pomenovať to, čo svojou výchovou plánujem docieliť a nemenej dôležitá bola pre mňa možnosť vypočuť si názory ostatných mamičiek. Bez váhania priznávam, že niektoré moje názory sa v priebehu akadémie praktického rodičovstva zmenili."

Gabriela S., Banská Bystrica


"Uvedomila som si, že robím kopec chýb a našla som podnety, ako niektoré činy a konanie pozmeniť, zaviesť určité vylepšenia. Snažím sa teraz viac synov chváliť a povzbudzovať, ako len trestať. Prehodnocujem fyzické tresty. Snažím sa zvládať svoje reakcie pri konfliktných situáciách a riešiť veci bez vyhrotených emócií. Samozrejme, všetko berte v kontexte, že niekto nie je dokonalý, a že pohár trpezlivosti neraz preteká :-). Naučila som sa, že porozumenie je lepšie ako slepá poslušnosť a že teda láska dokáže viac ako prísny postih. Ale aj aké dôležité sú hranice a pravidlá. No a hlavne myslím na to, že mám pristupovať k deťom rozdielne, čo sa týka poradia narodenia detí v rodine a vytvárať priestor pre budovanie vzťahu s každým dieťaťom jednotlivo. A že sa mám starať aj o seba a o svoju psychickú pohodu. Aby som to zvládla. A keďže sa mi vidí, že toto sú dosť náročné predsavzatia, musím to nejako rozmeniť na drobné, aby sa to dalo realizovať každý deň."

Marianna M., Banská Bystrica


"Myslím si, že "APR" je presne to, čo dnešné moderné mamičky a ocinovia, ktorí sa starajú o maloleté detičky, potrebujú. Pre mňa bolo "APR" časom oddychu, hodinami príjemnej atmosféry a pravidelnej psychohygieny. Naučila som sa povedať svojmu dieťaťu "prepáč", keď urobím niečo zle, hoci má len jeden rok, napriek tomu cítim, že mi rozumie. Už sa tak nehnevám, keď má dieťa zlosť, veď koľkokrát denne sa nahneváme my dospelí! Mám pocit, že vďaka "APR" som sa znovu spojila so sebou samou ako dieťaťom a mám preto väčšie pochopenie pre svoje dieťa. Mám pocit, že vďaka "APR" si materstvo ešte viac vychutnávam. Kiež by všetky maminky a ocinovia mohli absolvovať kurz "Ako rozumieť svojim deťom a sebe samému" a kiež by všetky deti mali rodičov, ktorí sa im venujú a mohli im dať to najcennejšie - lásku!"

Lujza M., Banská Bystrica


"Jedným zo silných zážitkov, ktoré si z kurzu "APR" odnášam, je utvrdenie sa v pocite, že deti sú zrkadlom nás rodičov. Aj prostredníctvom kurzu som si začala viac uvedomovať silu svojho konania, to, ako sa správam nielen k svojim deťom, ale aj k svojmu okoliu. Tým, že sme spolu s ostatnými mamičkami z kurzu nadviazali pomerne diskrétne vzťahy diskusiou aj o tejto téme, pomáha mi to prekonávať nástrahy mojich negatívnych pocitov a konaní. Snažím sa viac premýšľať o tom, ako sa správam, čo robím, keď som s mojimi deťmi, ako riešim každodenné situácie, ktoré sú často krát tak náročné na trpezlivosť a pokoj."

Eva S., Banská Bystrica


Viac informácií o Akadémiách praktického rodičovstva a kurze "Ako rozumieť svojim deťom a sebe samému" získate na webe www.akademiarodicovstva.sk.

Ďakujeme

© 2016 Rodinné centrum HVIEZDIČKA. Občianske združenie. Všetky práva vyhradené. Design © 2016 A grafik, spol. s r.o.